W finansach liczy się specjalistyczna wiedza i praktyczne doświadczenie.

Zespół prawników Kancelarii od wielu lat współpracuje z instytucjami rynku finansowego, zarówno w zakresie bieżącej obsługi prawnej, jak i doradztwa przy najbardziej skomplikowanych transakcjach. Doradzamy również w procesach tworzenia, łączenia i podziałów podmiotów rynku finansowego. Sprawdź, jak możemy wesprzeć Twoją instytucję.

Doradztwo

  • obsługa prawna procesów tworzenia, łączenia i podziałów podmiotów rynku finansowego (w tym banków, towarzystw funduszy inwestycyjnych i emerytalnych) oraz procesów przejęcia zarządzania funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi,
  • doradztwo prawne w procesach przygotowywania i negocjowania dokumentacji związanej z pozyskiwaniem finansowania (w tym dokumentacji kredytowej, dokumentacji w zakresie emisji obligacji), w tym pozyskiwaniem finansowania na rynku venture capital,
  • doradztwo prawne w zakresie restrukturyzacji finansowania,
  • bieżąca obsługa prawna podmiotów rynku finansowego, w tym przygotowywanie lub opiniowanie aktów wewnętrznych,
  • realizacja audytów w wybranych aspektach działalności bankowej
  • reprezentacja w postępowaniach sądowych i administracyjnych związanych z funkcjonowaniem podmiotów na rynku regulowanym.
Dlaczego

Ponieważ posiadamy specjalistyczną wiedzę merytoryczną w zakresie zagadnień rynku finansowego podbudowaną wieloletnią praktyką we współpracy z podmiotami rynku finansowego i pracą w bankach. Świadczyliśmy doradztwo prawne w zakresie tak spektakularnych transakcji jak: utworzenie i sprzedaż Euro Bank, utworzenie FM Bank obecnie Nest Bank, emisje obligacji (wielkość programów emisji do 1.500.000.000 złotych), przygotowywanie i negocjowanie dokumentacji kredytowych (jednostkowe wartości kredytów do 700.000.000 złotych), proces przejęcia zarządzania Pekao Powszechny Fundusz Emerytalny.